1. Masofa va g'ildirak diametrini avtomatik o'lchash;
2. O'z-o'zini kalibrlash;
3. Muvozanatni optimallashtirish funktsiyasi;
4. Mototsikl g'ildiraklarini muvozanatlash uchun ixtiyoriy adapter;
5. O'lchovlar dyuym yoki millimetrda, o'qish gramm yoki untsiyada;
| Dvigatel quvvati | 0,25 kVt/0,32 kVt |
| Quvvatlantirish manbai | 110V/220V/240V, 1 pH, 50/60Hz |
| Jant diametri | 254-615 mm/10”-24” |
| Jant kengligi | 40-510 mm”/1.5”-20” |
| Maksimal g'ildirak og'irligi | 65 kg |
| Maksimal g'ildirak diametri | 37”/940 mm |
| Muvozanat aniqligi | ±1 g |
| Balanslash tezligi | 200 rpm |
| Shovqin darajasi | <70dB |
| Og'irligi | 154 kg |
| Paket hajmi | 1000*900*1150 mm |
Aylanuvchi jismning muvozanatsiz o'lchami va holatini o'lchash mashinasi sifatida muvozanatlash mashinasi rotor aslida aylanayotganda o'qning notekis sifati tufayli markazdan qochiruvchi kuchga moyil bo'ladi. Markazdan qochiruvchi kuch ta'sirida rotor rotor podshipnigiga tebranish va shovqin keltirib chiqaradi, bu nafaqat podshipnikning aşınmasını tezlashtiradi va rotorning ishlash muddatini qisqartiradi, balki mahsulotning ishlashini kafolatsiz qilishi mumkin. Bu vaqtda, muvozanatlash mashinasi tomonidan o'lchangan ma'lumotlardan foydalanib, muvozanatsizlik miqdorini rotorning haqiqiy holati bilan birlashtirish kerak, shu bilan rotorning massa taqsimotini yaxshilang, shunda rotor aylanganda hosil bo'lgan tebranish kuchini standart diapazonga kamaytirish mumkin.
Balanslash mashinalari rotor tebranishini kamaytirishi, rotorning ishlashini yaxshilashi va uning sifatini kafolatlashi mumkin. Shuning uchun, balanslash mashinasi avtomobil shinalarini sinovdan o'tkazish sifatida ishlatilishi mumkin va avtomobil shinalari uchun balanslash mashinasini sinovdan o'tkazish g'ildirak balanslash mashinasi sinovi deb ataladi.