1. Kaliper masofani o'lchashi mumkin
2. O'z-o'zini kalibrlash balanslash funktsiyasi bilan
3. Shinalar balansini optimallashtirish
4. Mototsikl shinasini adapter bilan muvozanatlash ixtiyoriy
5. Dyuymdan millimetrgacha va grammdan untsiyagacha konvertatsiya qilish funksiyasi bilan jihozlangan
6. Kengaytirilgan muvozanat mili, yaxshi barqarorlik, barcha turdagi tekis g'ildirak o'lchovlari uchun mos.
| Dvigatel quvvati | 0,25 kVt/0,32 kVt |
| Quvvatlantirish manbai | 110V/220V/240V, 1 pH, 50/60Hz |
| Jant diametri | 254-615 mm/10”-24” |
| Jant kengligi | 40-510 mm”/1.5”-20” |
| Maksimal g'ildirak og'irligi | 65 kg |
| Maksimal g'ildirak diametri | 37”/940 mm |
| Muvozanat aniqligi | ±1 g |
| Balanslash tezligi | 200 rpm |
| Shovqin darajasi | <70dB |
| Og'irligi | 112 kg |
| Paket hajmi | 1000*900*1100 mm |
Avtomobil g'ildiraklari yuqori tezlikda aylanganda, dinamik muvozanatsiz holat hosil bo'ladi, bu esa haydash paytida g'ildiraklar va rulning tebranishiga olib keladi. Ushbu hodisaning oldini olish yoki bartaraf etish uchun dinamik sharoitlarda qarshi og'irlikni oshirish orqali g'ildirakning har bir chekka qismining muvozanatini to'g'rilash kerak.
Avval shinani aylantirish uchun motorni ishga tushiring va muvozanatsiz parametrlar tufayli shinaning piezoelektrik sensorga barcha yo'nalishlarda ta'sir qiladigan markazdan qochma kuch elektr signaliga aylanadi. Signalni uzluksiz o'lchash orqali kompyuter tizimi signalni tahlil qiladi, muvozanatsiz miqdorning o'lchamini va parametrning minimal holatini hisoblaydi va uni ekranda ko'rsatadi. Minimal muvozanat talabini qondirish uchun tizimdagi sensor va A/D konvertori yuqori sezgirlik va yuqori aniqlikdagi mahsulotlardan foydalanishi kerak. Shunday qilib, tizimning hisoblash tezligi va sinov tezligi yuqori bo'lishi kerak.